Absolventi

Pokud tě zajímají některé z následujících možností, dej vědět prostřednictvím kontaktu.

Misie v zahraničí

Chceš pomoci studentům v cizí zemi zjistit o čem je křesťanství? Baví tě studovat Bibli a práce s lidma? Proč nevěnovat rok, či dva misijní práci v zahraničí. Staň se součástí IFES týmu např. v Turecku, Slovinsku, Slovensku či Francii. Zázemím ti bude pravidelné setkání stejně sloužících lidí a lokální studentské hnutí, jako je u nás UKH.

„Moje situace byla dost specifická. Přijal jsem povolání na Balkán již dříve. IFES InterAction mi pomohl dostat se tam s určitým zázemím, tj.poskytli mi potřebný tréning, na úvodní konferenci („Orientation“) v Anglii a také na konferenci zhodnocující konec akademického roku („Debriefing“). Dále se mi postarali o cestovní pojištění a poskytli poradce-mentora. 

Určitě bych InterAction doporučil lidem, kteří dělají pauzu na rok, ať už během studia nebo po skončení školy předtím než začnou pracovat. Musím zdůraznit, že větší účinek služby je, když se člověk rozhodne pro službu na dva roky, protože po prvním roce se do toho akorát dostane. InterAction bych doporučil i lidem, kteří mají povolánjí k dlouhodobé misijní práci, můžou začít s InterAction a pak jako já začít pracovat s přímo s místním studentským hnutím..anebo se pokračovat ve službě v jiné organizaci.

InterAction je dobrá příležitost vyzkoušet si různé druhy služby (osobní evangelizace na univerzitách, organizování různých akcí, vedení malé skupinky, apod.), také se zdokonalit v daném jazyce. Je to misie! Misie v Evropě a náš kontinent je místo s velkými potřebami! Já osobně si myslím, že my jako věřící z ČR máme hodně co nabídnout a dát. Proč se nemodlit a nechat se Bohem vést do Francie, Itálie nebo třeba Běloruska? „

Ahoj. (David S., 7.rok s IFES)