Korán a Bible: Brno

13. 4. 2016

Dr. Peter Payne PhD. je zkušeným řečníkem na bezpočet témat souvisejících s křesťanskou vírou, filozofií, náboženstvími a ideologiemi obecně.

Jeho evropská série přednášek zahrnuje Finsko, Švédsko, Dánsko, Německo, Slovensko a také Česká republika.

Studenti připravili na svých fakultách a kolejích následující přednášky, na které jste srdečně zváni nejen k poslechu, ale i k diskuzi. Více o Peterovi Paynovi níže.

 

11.4. Pardubice: Korán a Bible, 19:00, místnost 425 v pavilonu B 

12.4. Ústí n. L.: Víra v něcismus, 19:00, kinosál Fokus kafé

13.4. Brno: Korán a Bible, 18:00, Společenská místnost koleje VUT — Mánesova 12

14.4. ČZU: Korán a Bible, 16:00, posluchárna PEF EII

15.4. IBCP: Q&A, 19:00, klubovna Vinohradská 68

18.4. České Budějovice: Korán a Bible, 19:00, TV místnost K2

Peter Payne je křesťanský filozof. Je ředitelem Institutu pro věrohodné křesťanství. On a jeho manželka Janet pracují s křesťanským společenstvím na univerzitě California at Santa Cruz Grand. Přednáší ve Spojených státech amerických a v Evropě. On a jeho manželka věnují každý rok měsíc Evropským hnutím v rámci organizace IFES. Peter se zúčastnil mnoha debat s prominentními nevěřícími. Tento rok, 21. dubna, ho čeká debata na univerzitě  v Potsdam s filozofem a profesorem Logim Gunnarssonem na téma „Potřebuje moralita Boha?“ Po 21 let spracoval v InterVarstity Christian Fellowship, kde mimo jiné pracoval se studenty z univerzity v Santa Cruz a Stanfordu, později poté z univerzit v Michiganu. Peter má BA ze Standfordu (Filozofie -- 1973). Absolvoval na univerzitě vIberoamericana v Mexico City a pokračoval v doktorském studiu na Claremont Graduate School (Filozofie -- 1996). Peter a Janet považují za svůj domov Mount Hermon, CA.