Chci prozkoumat

Mimořádné akce

Rozhovor s Designérem vozů Ford (17.4.)

Rozhovor s Designérem vozů Ford (17.4.)

Simon Collin navrhuje design vozů Ford již přes dvacet let. Jak se k této práci dostal? Kde bere inspiraci pro design? Jakých vozů je autorem? Jaký je proces od nápadu k finální podobě vozu? A jaká je jeho filozofie designu z pohledu křesťana? Živě na zoom, facebooku i youtube.
S vynálezcem webkamery o umělé inteligenci (1.5.)

S vynálezcem webkamery o umělé inteligenci (1.5.)

Peter Robinson je profesorem výpočetní techniky na počítačové laboratoři University of Cambridge. Vedl tým, který vytvořil první webkameru. Nyní se zabývá umělou inteligencí a zejména konstrukcí emocionálně chytrých počítačů. Jaké okolnosti vedli k vynálezu webkamery? Kam se posouvají hranice možností umělé inteligence? Kde budeme jako lidstvo a kým budeme jako člověk? Jakou perspektivu na tyto otázky má Peter jako vědec křesťan? Živě na zoom, facebooku i youtube.
O deportaci židů a křesťanském Bohu (15.5.)

O deportaci židů a křesťanském Bohu (15.5.)

15.5. je 77. výročí odsunu 2500 židů z Terezína do Auschwitzu. Jaké byly okolnosti tohoto odsunu? Jak rozumět lidskosti ve světle těchto událostí? Jde z Terezína hovořit vůbec o křesťanském bohu. Pokud ano, jak ho chápe tamní historik Mgr. Tomáš Fedorovič, Ph.D.? Živě na zoom, facebooku i youtube.
O stromech a krajině (29.5.)

O stromech a krajině (29.5.)

Co jste nevěděli o stromech z hlediska architektury a designu parků? Jaký je vývoj a význam krajinářská architektury v českých městech? Jaké jsou nejzajímavější stromy a zahrady v bibli? Ing. Romana Michálková, PhD. vyučuje Dendrologii a Krajinářskou architekturu na Fakultě architektury na ČVUT a provede nás těmito i vašimi otázkami. Živě na zoom, facebooku i youtube.

Pravidelné akce

Jaký je Bůh dnes?

Jaký je Bůh dnes?

Interaktivní setkání u bible od studentů pro studenty. Každé úterý v 18h. Pro vstup do zoom místnosti klikněte na obr.výše a zadejte heslo: 4aJ5jx
Nahoru